5 pomysłów na prezent z okazji narodzin dziecka

autor Ala Bart
376 x czytano

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila zarówno w życiu rodziców, jak i rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Nic więc dziwnego, że jeszcze w szpitalu wszyscy pragną odwidzieć malucha i jego mamę, a przez dom przechodzą prawdziwe pielgrzymki babć, ciotek i kuzynów. Każdy przynosi złotą radę, dobre słowo i nie rzadko upominek dla nowego członka rodziny. Co podarować w prezencie maluszkowi?

Decyzję można podjąć samemu lub podpytać jego mamę o to, czego potrzebują. Oto lista 5 pomysłów na prezent z okazji narodzin dziecka. Z pewnością okaże się bardzo przydatna, a oryginalne propozycje upominków zachwycą zarówno rodziców jak i ich pociechę.

Produkty pierwszej potrzeby

Produkty pierwszej potrzeby, czyli wszystko to, co na pewno przydadzą się podczas pielęgnacji, karmienia czy wychowywania dziecka. Pieluchy jednorazowe, mleko modyfikowane czy dodatkowa paczka kaftaników z pewnością okaże się potrzebna, a nawet niezbędna. Taki upominek pozwoli na ogromne oszczędności w domowym budżecie, a świeżo upieczona mama nie tylko nie będzie musiała martwić się o zakupy, ale także chętnie skorzysta z pomocy bliskich oraz podarowanych przez nich najpotrzebniejszych rzeczy.

przeczytaj także:  Co zrobić, by podobać się mężowi? Spróbuj tego!

kobiety podczas baby shower

Ubranka

Ubranka, które potrzebne są zawsze, a szczególnie, jeśli będą kupione na wyrost. O rozmiar za duże body, większe skarpetki czy spodnie na jesień (chociaż jest wiosna) na pewno przydadzą się każdej mamie. Nie warto podarowywać ubrań w najmniejszym rozmiarze, bo dziecko bardzo szybko rośnie i może się okazać, że nie włoży pięknej, haftowanej sukienki czy ślicznych bucików. Na pewno jednak założy kurteczkę lub sweterek, jeśli te będą kupione co najmniej o rozmiar czy dwa większe.

Prezenty personalizowane

Prezenty personalizowane (których szeroki wybór znajdziemy np. tu http://www.prezenty.pl/), czyli kategoria upominków bardzo sentymentalnych i pięknych, ale często mniej potrzebnych, dlatego nie kupowanych przez rodziców. Piękna ramka na zdjęcia z datą narodzin maluszka oraz jego imieniem czy haftowane śpioszki na pewno wzruszą rodziców i będą wspaniałą oraz oryginalną pamiątką narodzin malucha.

przeczytaj także:  Jak wybrać imię dla dziecka? ABC przyszłych rodziców

Zabawki

Zabawki, które może nie będą potrzebne w pierwszych tygodniach życia maluszka, ale później okażą się wręcz niezbędne. Odpowiednio dobrane do wieku zabawki wspierają rozwój małego dziecka, ale także są lekarstwem na nudę, zmęczenie czy wilczy apatyt. Im więcej grzechotek i piłeczek w dziecięcym pokoju, tym większe szanse na to, że mama będzie miała szansę napić się kawy w towarzystwie bliskich osób, czy chociażby usiąść na kilka minut.

Sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa to prezent, który na pewno chciałaby otrzymać każda mama. Fotografie maluszka będą piękną pamiątką, a sama sesja cudowną przygodą.

PORADY DLA MAMY: Nie wstydź się i nie krępuj, tylko jasno komunikuj potrzeby swoje oraz twojego dziecka. Jeśli ktoś pyta, co chciałabym otrzymać z okazji narodzin dziecka powiedz wprost o tym, co najbardziej ci się przyda czy szczególnie podoba. Będziesz zadowolona z zapasu pieluch czy oryginalnych i pamiątkowych upominków.

przeczytaj także:  Mała elegantka – jak ubrać dziewczynkę na specjalne okazje?

podobne tematycznie

1 komentarz

lena 11 lipca 2017 - 11:31

Pomysły dosyć ciekawe, choć sądzę że ta kwestia to mocno indywidualna sprawa, choć zawsze jakieś dobre podpowiedzi będą w cenie.

odpowiedz

zostaw komentarz