Apteka internetowa – łatwe i dyskretne zakupy

autor H R
139 x czytano

Polacy pokochali zakupy w Internecie. Rynek sklepów online rozwija się bardzo szybko. Internauci zaglądają także coraz częściej do aptek i drogerii internetowych. Polskie e-apteki cieszą się rosnącą popularnością i dużym zaufaniem. Trudno się dziwić – duży wybór, niskie ceny, dostawa pod same drzwi oraz możliwość zakupu produktów, o które normalnie krępują się poprosić przy aptecznym okienku. Dlaczego lubimy robić zakupy online?

Z roku na rok widać wyraźny wzrost rynku sklepów internetowych. Polacy przekonali się, jak dużą wygodę dają zakupy w Internecie. Siedząc w domowym zaciszu przed ekranem komputera mogą robić zakupy w e-sklepach niemal z całego świata. Mogą do woli oglądać oferty, wyszukiwać produkty, porównywać i dzielić się opinią z innymi użytkownikami.

Internet zrewolucjonizował pojęcie robienia zakupów. Teraz każdy towar możemy kupić z dostawą do domu, bez konieczności wyprawy do sklepu, stania w kolejkach i dźwigania zakupów. Zamówienie można zrobić w dowolnym momencie, bez pilnowania godzin otwarcia sklepów. I co ważne – zwykle produkty oferowane online mają przynajmniej o kilka procent niższą cenę niż te dostępne w sklepach stacjonarnych.

Apteka internetowa – leki, suplementy i kosmetyki z dostawą do domu

Apteki internetowe mają zwykle niższe ceny i o wiele szerszy asortyment niż apteki tradycyjne. To ich duża zaleta, jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę opcję darmowej dostawy, którą oferują niemal wszystkie polskie e-apteki po przekroczeniu określonego poziomu wartości zamówienia. W aptekach internetowych można jednocześnie wybierać (w jednym miejscu!) z bogatej oferty leków wydawanych bez recepty, produktów leczniczych, suplementów, kosmetyków, a nawet sprzętu medycznego. Jedynym minusem jest fakt, że prawo zabrania wysyłkowej sprzedaży leków przepisywanych na receptę. Po leki z kategorii RX trzeba udać się do apteki stacjonarnej.

Zakupy w aptekach internetowych mają jeszcze jedną ogromną zaletę: anonimowość. Wiele osób ceni sobie tę formę zakupów, także ze względu na możliwość nabycia produktów określanych jako „wstydliwe” lub „dyskretne”. Chodzi tu o preparaty związane np. ze zdrowiem intymnym (m.in. żele intymne [link: żele intymne – https://www.allecco.pl/filter/category,233,zele-intymne] lub globulki dopochwowe [link: https://www.allecco.pl/filter/18,173,globulki-dopochwowe]), wstydliwymi dolegliwościami (jak np. choroby skórne, hemoroidy, nadmierne pocenie się, nietrzymanie moczu czy problemy z potencją) lub antykoncepcją (np. prezerwatywy [https://www.allecco.pl/filter/category,232,prezerwatywy]). Zamawiając przez Internet, kupujący nie ma bezpośredniego kontaktu z farmaceutą, o wiele łatwiej mu także dokonać wyboru odpowiedniego preparatu i zapoznać się z jego specyfikacją, a produkty trafią zapakowane wprost do domu.

Zamów online, odbierz osobiście

Aby przyspieszyć odbiór zamówienia, apteki internetowe od pewnego czasu oferują opcję zakupów w modelu click&collect, który polega na możliwości skompletowania zamówienia w sklepie internetowym, a odbioru w punkcie lub placówce stacjonarnej. Model ten cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie wśród stałych klientów aptek internetowych. To wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że większość dużych polskich e-aptek oferuje taką opcję odbioru zamówień w placówkach swojej sieci lub w aptekach partnerskich.

Kobieta z laptopem

Internauci szybko przekonali się do tego rozwiązania. Dlaczego? Bo pozwala kupować taniej w sklepach, aptekach i drogeriach internetowych, jednocześnie unikając opłaty za dostawę. Bo odbiór osobisty zamówienia jest bezpłatny, i to niezależnie od wartości zamówienia. Co więcej – zamówienie złożone online może docierać do odbiorcy najwcześniej kolejnego dnia roboczego (przy sprawnej wysyłce kurierskiej), ale najczęściej trwa to kilka dni. Tymczasem w modelu click&collect standardem jest odbiór zamówienia kolejnego dnia roboczego w wybranej aptece, ponieważ zamówienie kompletowane jest na miejscu, bez potrzeby przesyłania produktów z magazynu.

podobne tematycznie

zostaw komentarz