Czy suplementy diety działają? Cała prawda o wspomaganiu odchudzania

autor Ada Szwarc
2 x czytano

W ostatnich latach powstało wiele środków mających pomóc w redukcji tanki tłuszczowej i wspomóc odchudzanie. Jednak pojawia się wiele pytań dotyczących ich faktycznej skuteczności. Czy suplementy diety naprawdę działają i czy warto je stosować, dowiecie się z poniższego artykułu.

1. Suplementy wzbogacają organizm w antyoksydanty

Suplementy diety mogą być skuteczne jeśli są naturalne. Wiele specyfików sprzedawanych w aptekach jest albo napchana chemicznymi związkami, które w żaden sposób nie pomagają w odchudzaniu, albo jest to typowe placebo. Suplementy o dobrze opracowanym składzie, opartym na wyciągach z warzyw i owoców mogą skutecznie pomóc w utracie wagi. Jednak należy pamiętać, ze żadne suplementy nie są w stanie zastąpić odpowiedniej diety oraz wysiłku fizycznego. Wiele osób zapomina o tym, że suplementy mają za zadanie wspomóc cały proces ale za całą resztę odpowiadamy my.

2. Suplementy uzupełniają brakujące składniki odżywcze

Głównym zadaniem suplementów diety jest uzupełnianie brakujących składników mineralnych i witamin w organizmie, które ciężko jest dostarczyć skoro jesteśmy na diecie. Trudno znoszą to nasze włosy, skóra oraz paznokcie. Włosy są osłabione i wypadają, paznokcie są łamliwe, a skóra traci elastyczność.

Sklep z fachowymi suplementami diety

Niewątpliwie jednak suplementy wzbogacają organizm w antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Mała ilość jest niegroźna, jednak większa może prowadzić do powstawania poważnych chorób związanych z krążeniem krwi czy nawet, powstawaniem nowotworów. Zwiększenie ilości rodników często ma miejsce w trakcie odchudzania. Dzieje się tak ponieważ tkanka tłuszczowa ulega redukcji, a zawarte w suplementach antyoksydanty neutralizują ich dalsze powstawanie.

Suplementy wspomagają odchudzanie poprzez pobudzanie procesów lipolizy. To oznacza, że następuje rozkład tkanki tłuszczowej. Wpływają na to ekstrakty z zielonej herbaty, kawy oraz karczocha. Wiele osób przebywających na diecie walczy przeważnie z tym samym problemem. Nadmierny apetyt jest dużym utrudnieniem w walce o upragnioną sylwetkę.

Dlatego oprócz silnej woli warto sobie w tej nierównej walce pomóc. Są odpowiednie suplementy, których głównym zadaniem jest właśnie powstrzymanie apetytu. W tym zakresie, niezwykle skuteczne są suplementy zawierające w swoim składzie błonnik. Skutecznie pęcznieje w żołądku, dzięki czemu człowiek nie tylko czuje się pojedzony, co zyskuje porządną dawkę energii.

3. Suplementy to nie to samo co posiłek

Wiele osób, które przeszły na dietę wykazują cechy organizmu zmęczonego złymi nawykami żywieniowymi. Najczęstszymi powodami są uciążliwe wzdęcia, oraz zaparcia. W takich sytuacjach sprawdzają się suplementy wspomagające trawienie zawierające wyciągi z ananasa, papai, kopra włoskiego, karczocha, werbeny oraz mięty.

Słoiczek tabletek na odchudzanie

Naturalne suplementy mają wspomóc nas w walce o szczupła sylwetkę. Nie można ich traktować na równi z posiłkiem. Stanowią ich uzupełnienie i dodatek. Ale większość potrzebnych nam wartości i składników odżywczych, zawierać będą właśnie specjalnie przygotowane potrawy.

Suplementy to swoista pomoc w odchudzaniu. Trzeba tylko pamiętać, że mają wspomagać walkę z nadprogramowymi kilogramami ale w żadnym wypadku nie mogą zastąpić zróżnicowanej diety i ruchu.

podobne tematycznie

1 komentarz

ala 20 lipca 2017 - 11:25

Nie sądzę by suplementy diety w czymkolwiek pomagały, ale rynek wciąż mówi inaczej

odpowiedz

zostaw komentarz