Czy suplementy diety działają? Cała prawda o wspomaganiu odchudzania

autor Ada Szwarc
136 x czytano

W ostatnich latach powstało wiele środków mających pomóc w redukcji tanki tłuszczowej, aby przyspieszyć odchudzanie. Jednak pojawia się wiele pytań dotyczących ich faktycznej skuteczności. Czy suplementy diety naprawdę działają i czy warto je stosować? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.

Suplementy wzbogacają organizm w antyoksydanty

Suplementy diety mogą być skuteczne jeśli są naturalne. Wiele specyfików sprzedawanych w aptekach często albo zawiera chemiczne związki, które w żaden sposób nie pomagają w odchudzaniu, albo są typowym placebo. Suplementy o dobrze opracowanym składzie, opartym na wyciągach z warzyw i owoców mogą skutecznie pomóc w utracie wagi. Jednak należy pamiętać, ze żadne specyfiki nie są w stanie zastąpić odpowiedniej diety oraz wysiłku fizycznego. Wiele osób zapomina o tym, że suplementy mają za zadanie wspomóc cały proces, ale za całą resztę odpowiadamy my.

Suplementy uzupełniają brakujące składniki odżywcze

Głównym zadaniem suplementów diety jest uzupełnianie brakujących składników mineralnych i witamin w organizmie, które ciężko jest dostarczyć skoro jesteśmy na diecie. Trudno znoszą to nasze włosy, skóra oraz paznokcie. Włosy często są osłabione i wypadają, paznokcie stają się łamliwe, a skóra traci elastyczność.Sklep z fachowymi suplementami diety

Niewątpliwie jednak suplementy mogą wzbogać organizm w antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Mała ich ilość jest niegroźna, jednak większa może prowadzić do powstawania poważnych chorób związanych z układem krążenia czy nawet skutkować powstawaniem nowotworów. Zwiększenie ilości rodników często ma miejsce w trakcie odchudzania. Dzieje się tak, ponieważ tkanka tłuszczowa ulega redukcji, a zawarte w suplementach antyoksydanty neutralizują ich dalsze powstawanie.

Suplementy wspomagają odchudzanie poprzez pobudzanie procesów lipolizy. To oznacza, że następuje rozkład tkanki tłuszczowej. Wpływają na to ekstrakty z zielonej herbaty, kawy oraz karczocha. Wiele osób przebywających na diecie walczy przeważnie z tym samym problemem — nadmiernym apetytem, który jest dużym utrudnieniem w walce o upragnioną sylwetkę. Można sobie w tej nierównej walce pomóc odpowiednimi suplementami ograniczającymi łaknienie. Zwykle są to specyfiki zawierające w swoim składzie błonnik.

Wiele osób, które przeszły na dietę wykazują cechy organizmu zmęczonego złymi nawykami żywieniowymi. Najczęstszymi powodami są uciążliwe wzdęcia oraz zaparcia. W takich sytuacjach sprawdzają się suplementy wspomagające trawienie zawierające wyciągi z ananasa, papai, kopra włoskiego, karczocha, werbeny oraz mięty.

Suplementy to nie to samo co posiłek

Słoiczek tabletek na odchudzanie

Naturalne suplementy mają wspomóc nas w walce o szczupłą sylwetkę. Nie można ich jednak traktować na równi z posiłkiem. Stanowią one jedynie uzupełnienie i dodatek do zdrowej diety. Większość potrzebnych organizmowi wartości i składników odżywczych, zawierać powinny specjalnie przygotowane potrawy.

Należy pamiętać, że suplementy to swoista pomoc w odchudzaniu. Mają one wspomagać walkę z nadprogramowymi kilogramami, ale w żadnym wypadku nie mogą zastąpić zróżnicowanej diety i ruchu. Naszym zdaniem warto w pierwszej kolejności wprowadzić zdrowy tryb życia i dostosowany do wymagań organizmu jadłospis, zanim sięgnie się po suplementy. Czy Waszym zdaniem w ogóle warto je stosować? Podzielcie się opinią w komentarzu pod artkuyłem.

podobne tematycznie

1 komentarz

ala 20 lipca 2017 - 11:25

Nie sądzę by suplementy diety w czymkolwiek pomagały, ale rynek wciąż mówi inaczej

odpowiedz

zostaw komentarz