Masz objawy żylaków kończyn dolnych – nie zwlekaj z leczeniem

autor Hanna Ryjek
102 x czytano

Każda osoba, która zauważyła u siebie postępujące żylaki kończyn dolnych powinna zastanowić się nad podjęciem jak najszybszego leczenia. I nie chodzi tutaj o stosowanie kremów z apteki, które zazwyczaj niewiele dają, ponieważ jedynie łagodzą objawy choroby, ale o bardziej skuteczne leczenie.

Wiele osób odwleka decyzję o podjęciu leczenia żylaków kończyn dolnych głównie z tego powodu, że obawiają się operacji. Wciąż dużo osób myśli, że jedyną skuteczną metodą jest chirurgiczne usuwanie żylaków. To nie jest prawdą. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w których możemy korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Doskonałym przykładem polecanego zabiegu jest leczenie żylaków laserem, które nie powoduje dyskomfortu i długiej rekonwalescencji.

Żylaki na udzie

Leczenie żylaków kończyn dolnych jest bardzo ważne, ponieważ zaniechanie tego zawsze doprowadza do rozwoju problemu i pogłębienia się dolegliwości. To bardzo niebezpieczne, ponieważ nie tylko wpływa na zwiększenie doznań bólowych, ale w wielu przypadkach może także znacznie ograniczyć możliwość poruszania się, czyli chodzenia. Jednym słowem, nieleczone żylaki są poważnym zagrożeniem dla jakości życia pacjenta.

Zabiegi laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych są wykonywane przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej. Na leczenie można umówić się prywatnie, w bardzo szybkim i dogodnym dla siebie terminie.

Wskazania do leczenia operacyjnego żylaków kończyn dolnych

W związku z obecnością wielu małoinwazyjnych metod leczenia żylaków, flebektomia chirurgiczna jest zalecana w przypadkach obecności ciężkich, zaawansowanych zmian żylnych kończyn dolnych, w których leczenie innymi metodami okazałoby się nieskuteczne. Ponadto, obecność powikłań w postaci owrzodzenia podudzi, martwicy skóry i zakażeń, związanych z obecnością żylaków, są wskazaniami do interwencji chirurgicznej (najczęściej klasa C5 i C6 wg CEAP). Zmiany o mniejszym stopniu nasilenia mogą być leczone ambulatoryjnie (flebektomia jednego dnia).

Medycyna estetyczna nie tylko da kobiet

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych jest zaliczane do zabiegów medycyny estetycznej, czyli takich, które znajdują się na pograniczu kosmetologii i chirurgii plastycznej. To doskonały przykład na to, że medycyna estetyczna jest nie tylko kierowana do kobiet.

Jeżeli chcesz skorzystać z laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych i szukasz doświadczonej oraz sprawdzonej kliniki, to koniecznie wejdź na stronę https://www.tourmedica.pl/zabiegi/leczenie-zylakow-konczyn-dolnych/. Znajdziesz tam polecane kliniki medycyny estetycznej, charakteryzujące się dobrą opinią wśród pacjentów.

podobne tematycznie

zostaw komentarz