Sukienki wyszczuplające nie tylko dla puszystych!

autor Hanna Ryjek
214 x czytano

Każda kobieta chce pięknie wyglądać, niezależnie od tego jaką ma figurę. Wiele z nas ma kompleksy na punkcie wyglądu, to jednak nie znaczy, że nie możemy się dobrze ubrać. Niektóre z nas narzekają na większy brzuch, inne na masywne uda czy łydki, a jeszcze inne panie chętnie by ukryły duży biust. Wiele z tych kompleksów jest przesadzonych, jednak sukienki wyszczuplające często są wybierane przez osoby, które spokojnie mogłyby nosić klasyczne kroje. Skąd ta popularność takich sukienek?

1. Skąd fenomen sukienek wyszczuplających?

Na pewno z kompleksów. Wszystkie chcemy być piękne i ciągle dążymy do szczuplejszej sylwetki, nawet wtedy, kiedy nie mamy ku temu racjonalnych powodów. Zasługą popularności są też modne fasony takich sukienek i zastosowane w nich sztuczki, które sprawiają, że każda kobieta będzie wyglądała smuklej. Na popularność składa się także dostępność takich ubrań, w Internecie jest mnóstwo sklepów, gdzie można kupić takie modele. Sukienki wyszczuplające znajdziemy w takich miejscach w sieci jak modbis.pl, a także na innych stronach z odzieżą.

Sukienka wyszczuplająca z motywem

2. Co dają sukienki wyszczuplające?

Założeniem takich sukienek jest ukrycie różnych niedoskonałości naszej figury. Czasem nie musi to być specjalny krój, wystarczy drobny zabieg, np. połączenie różnych kolorów, który optycznie wyszczupli naszą sylwetkę. Pomocne są również fasony z marszczeniem przy talii, które odwracają uwagę od większego brzucha, ale też sukienki np. w podłużne pasy.

przeczytaj także:  Sukienka wyszczuplająca brzuch i inne sposoby na ukrycie pociążowego brzuszka

Biała sukienka wyszcuplająca

3. Sukienki over size – wyszczuplają czy pogrubiają?

Często grubsze osoby, ale nie tylko, wybierają luźne sukienki, myśląc, że taki fason na pewno odejmie kilka kilogramów. To niestety nie jest prawda. Sukienki typu over size często pogrubiają kobiety, nawet te, które nie mają nic do ukrycia. W szerokich ubraniach znika figura i wszystko zlewa się w jedną całość, co na pewno nie podkreśla kobiecych atutów.

Wyszczuplająca mała czarna

4. Sukienki wyszczuplające – kolorowe czy czarne?

Mówi się, że czarny wyszczupla i jest w tym trochę prawdy. Wiele kobiet wybiera ubrania z tym kolorze, bo faktycznie potrafi on optycznie wyszczuplić. Nie trzeba jednak codziennie chodzić w czarnych sukienkach. Pastelowe barwy też są mile widziane, byle wybrać odpowiedni fason sukienki i podkreślić to, co mamy najpiękniejszego.

Zielona sukienka wyszczuplająca

5. Sukienki wyszczuplające – klasyczne czy we wzory?

Przyjęło się, że klasyczne sukienki, jak na przykład mała czarna, wyglądają na kobiecie najlepiej. Wyszczuplają ze względu na kolor, ale też dodają elegancji. Warto też sięgnąć po sukienki w paski, trzeba jednak pamiętać, że nie mogą być one poprzeczne. Dopuszczalne są również wzory po bokach w talii, bardzo ładnie prezentuje się motyw koronek. Sukienki wyszczuplające nie muszą być jednolite, jednak trzeba uważać, żeby nie przesadzić z deseniami.

przeczytaj także:  Sukienka wyszczuplająca brzuch i inne sposoby na ukrycie pociążowego brzuszka

podobne tematycznie

3 komentarze

Daria 21 sierpnia 2016 - 12:13

Kiedyś to tego nie było, ale widać sporo się pozmieniało i fakt, faktem każda kobieta chce wyglądać szczupło i pięknie. Mnie samej takie sukienki nie są potrzebne, ładne fasony i dobrze dobrane kroje z pewnością potrafią wydobyć z kobiety to, co najlepsze.

odpowiedz
Kondek 22 sierpnia 2016 - 09:36

A ja myślę, że po prostu pora na to, żeby się wziąć za siebie. Takimi sukienkami tylko sama się oszukujesz:)

odpowiedz
Iza 29 sierpnia 2016 - 21:29

Te sukienki w ogóle nie kojarzą się z takimi dla puszystych. To bardzo ładne fasony, przynajmniej te na zdjęciach. Nie są workowate, tylko dopasowane.

odpowiedz

zostaw komentarz