Labioplastyka, gdy Twoje wargi sromowe już nie wyglądają jak sprzed ciąży

autor Sabina Roztecka
210 x czytano

Labioplastyka, gdy Twoje wargi sromowe już nie wyglądają jak sprzed ciąży

Ciąża to okres, w którym cały nasz organizm przechodzi ogromne zmiany. Większość z nich jest odwracalna i samodzielnie możemy chociażby wrócić do formy, zrzucić nadprogramowe klimogramy, zadbać o sylwetkę i wygląd naszej skóry. Niestety czasem zdarza się tak, że potrzebujemy pomocy specjalisty, zwłaszcza w przypadku zmiany wyglądu warg sromowych.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka jest to zabieg chirurgiczny, który polega na zmniejszeniu lub powiększeniu warg sromowych większych lub mniejszych, czyli modelowaniu warg sromowych przez chirurga plastycznego (http://drolender.pl/zabiegi/labioplastyka/). Wyróżniamy zatem:

  1. Labioplastykę warg sromowych większych
  2. Wykonuje się ją w przypadku zaniku lub przerostu warg sromowych większych. Polega ona na wycięciu nadmiaru tkanki bądź też wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, w przypadku gdy mamy do czynienia z zanikiem tej części narządu,

  3. labioplastykę warg sromowych mniejszych
  4. W tej sytuacji mamy do czynienia wyłącznie z przerostem, dlatego też zadaniem lekarza jest wycięcie fragmentu tkanki.

przeczytaj także:  Jak szybko schudnąć po ciąży? Powrót do dawnej figury

Kto najczęściej decyduje się na labioplastykę?

Problem dysproporcji warg sromowych jest dość często genetyczny, jednak pojawić się może również w wyniku różnych zmian zachodzących w organizmie. Do częstych przyczyn zmian wyglądu i wielkości warg sromowych należy nagła utrata wagi lub też jej zwiększenie, zmiany hormonalne, menopauza, niektóre choroby, a bardzo często poród. Dużą część klientek klinik chirurgii plastycznej stanowią kobiety które po przebyte ciąży oraz porodzie siłami natury borykają się z przerostem, bądź też deformacją warg sromowych. Labioplastyka staje się coraz popularniejszym zabiegiem ze względu na wzrost świadomości wśród kobiet borykających się z tego typu problemami. Nie chodzi tu wyłącznie o kwestie estetyczne, dysproporcje i nieprawidłowości związane z tą częścią narządów płciowych są powodem dużego dyskomfortu i bólu na co dzień, a także podczas stosunku seksualnego.

przeczytaj także:  Sukienka wyszczuplająca brzuch i inne sposoby na ukrycie pociążowego brzuszka

Lekarz przeprowadzający wywiad

Czy labioplastyka jest bezpieczna?

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i krótki, trwa od 15 do 45 minut. Wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym (na życzenie pacjentki). Okres hospitalizacji po zabiegu wynosi zwykle jedną dobę, ale często zdarza się, że kobiety mogą wrócić do domu już po kilkunastu godzinach. Do pełnej sprawności wraca się po około dwóch tygodniach (tyle wynosi okres gojenia się rany), natomiast wskazane jest aby zachować wstrzemięźliwość seksualną do półtora miesiąca po zabiegu.

W wypadku wątpliwości co do tego, czy konkretny przypadek kwalifikuje się do wykonania zabiegu labioplastyki, najlepiej skonsultować się ze specjalistą. W niektórych sytuacjach, tego typu zabiegi są refundowane przez NFZ.

przeczytaj także:  4 sposoby na powrót do dobrej figury po ciąży

podobne tematycznie

1 komentarz

Eliza Milewczyk 28 września 2017 - 07:32

Z jednej strony uważam, że to normalna rzecz i nie powinno się punktować tego jako minus. Przecież natura tak cchciała nie inaczej. Z drugiej – przecież po to się rozwija medycyna, żeby z niej korzystać. Sama po rozważeniu za i przeciw poddałam się labioplastyce w klinice w Częstochowie i jestem bardzo zadowolona, bo dodało mi to pewności siebie jak nigdy w życiu. Spodziewałam się też jakichś blizn itd ale na szczęście obsługa poza tym, że jest miła to jest też i fachowa – blizn nie ma :)

odpowiedz

zostaw komentarz