Jak znowu mieć jędrne piersi po karmieniu?

autor Sabina Roztecka
196 x czytano

Wiele kobiet zmaga się z problemem utraty jędrności piersi, zwłaszcza po okresie karmienia piersią. Bardzo często prowadzi to do kompleksów, utraty poczucia atrakcyjności, a nawet problemów między partnerami. Na szczęście można temu zaradzić, a jak to zrobić, dowiecie się z naszego artykułu.

Mastopekcja czyli zabieg podniesienia piersi

Dla wielu kobiet decyzja o poddaniu się operacji plastycznej to absolutna ostateczność, tymczasem podniesienie piersi u chirurga plastycznego to dość popularny zabieg (http://drolender.pl/zabiegi/podniesienie-piersi/). Decydują się na niego kobiety, które bardzo często wskutek karmienia piersią utraciły ich młodzieńczy, jędrny wygląd. Mastopekcje wykonują również panie chcące zachować młody i atrakcyjny wygląd na dłużej, a ćwiczenia, masaże i inne sposoby dbania o wygląd biustu już nie wystarczają. Piękny wygląd biustu jest dla nas niezwykle ważny, bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie, dlatego warto o niego zadbać i bez wstydu konsultować wszelkie możliwości ze specjalistą chirurgii plastycznej.

Na czym polega lifting biustu?

Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz wymodelowaniu kształtu piersi. Przeprowadza się go pod znieczuleniem ogólnym, czas trwania wynosi od 3 do 4 godzin. W tym czasie chirurg dokonuje nacięcia wokół otoczki brodawki sutkowej, a jeśli jest taka konieczność, to również powyżej otoczki i fałd piersiowych, a następnie osuwa nadmiar skóry. W przypadku dużych piersi, oprócz przesunięcia otoczki wraz z brodawką ku górze, lekarz modeluje także gruczoły piersiowe tak, by uzyskać efekt jędrnych i podniesionych piersi.

Kobieta w beżowej sukience

Przeciwwskazania i rekonwalescencja po mastopekcji

Z racji tego, że jest to zabieg inwazyjny, osoba, która chce się mu poddać musi odbyć najpierw rozmowę z chirurgiem, który przeprowadzi stosowny wywiad lekarski. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu podniesienia piersi są m.in. problemy z wątrobą oraz nerkami, choroby autoimmunologiczne, czy zmiany wykryte podczas USG piersi. Badanie USG wykonuje się obowiązkowo przed zabiegiem, a także po nim. Okres rekonwalescencji pooperacyjnej wynosi kilka tygodniu, z czego przez pierwsze 4 do 6 tygodni pacjentka musi nosić specjalny biustonosz. Ważne jest również powstrzymywanie się od uprawiania sportu, czy podnoszenia ramion do góry i dźwigania ciężkich rzeczy.

Jakiego efektu końcowego można spodziewać się po liftingu piersi?

Przede wszystkim będą one znacznie jędrniejsze i uniesione. Niestety mogą być widoczne delikatne ślady po bliznach, bardzo ważne jest zatem, aby szczególnie dbać i stosować według zaleceń lekarza maści i kremy na blizny powstałe w wyniku zabiegu. Zabieg jest uważany za bezpieczny, a dolegliwości związane z bólem są na tyle małe, że można sobie z nimi poradzić zażywając ogólnie dostępne środki przeciwbólowe.

podobne tematycznie

1 komentarz

Nela 2 października 2017 - 12:32

Artykuł ciekawy, nawet bardzo, ale szczerze mówiąc nie wiem czy podjęłabym decyzję o takim zabiegu, pewnie nie.

odpowiedz

zostaw komentarz