Urządzanie pokoju dla dziecka to wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie, w końcu wszystko musi być dopasane do wieku. Inaczej będzie wyglądał pokój dla niemowlaka, inaczej przedszkolaka, a jeszcze inaczej dorastającej młodzieży. O czym należy pamiętać urządzając pokój dziecięcy? Jakie meble warto wybrać?

Najpierw pomysł!

Od tego wszystko się zaczyna. Kiedy już mamy w głowie wizualizację, jak powinien wyglądać pokój dla dziecka, śmiało możemy wyruszyć na poszukiwania mebli w danym stylu. Gorzej jeśli nie mamy pojęcia co jest aktualnie modne w aranżacji wnętrz i co musi znaleźć się w danym pokoju. Kiedy pojawiają się wątpliwości co do projektowania, warto podpatrzeć na atbmeble.pl, czego możemy jeszcze potrzebować.

Bezpieczeństwo dziecka

Podczas wyboru mebli dla dziecka na pierwszym planie powinno być bezpieczeństwo. Należy sprawdzić, czy meble, które wybraliśmy, mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. To może zagwarantować, że nie będą one miały ostrych zakończeń, szklanych elementów, niestabilnych dodatków itp. Dobrze jest też sprawdzić czy meble są odporne na uszkodzenia, bo w przypadku małych dzieci to może być dosyć istotne.

Urządzanie pokoju dla dziecka

Must-have w pokoju

Do pokoju dziecięcego obowiązkowo musimy wybrać łóżeczko. Oczywiście musi być ono dopasowane do wieku dziecka. Na rynku dostępne są jednak meble, które rosną razem z maluchem i nie ma potrzeby kupowania nowego łóżka, kiedy dziecko jest starsze. Wystarczy odpowiednio je zmodyfikować, żeby łóżeczko niemowlęce służyło jeszcze przedszkolakowi na lata. Podobnie jest z przewijakiem, który musi znaleźć się w pokoju najmłodszych. On też może zostać przekształcony w inny mebel.

Szafki, komody, schowki

,p>To nieprawda, że małe dziecko nie potrzebuje miejsca na własne rzeczy. Jest wprost przeciwnie! Maluchy często dostają w prezencie ubranka, zabawki itp., dlatego warto zadbać o miejsce, gdzie będzie można to wszystko schować. Najlepsze będą otwierane szafki i komody z szufladami, które pomieszczą wszystkie te rzeczy.

Meble do pokoju młodzieżowego

Jakie biurko dla starszaka?

Biurko powinniśmy wybierać razem z dzieckiem. Musi być ono dostosowane do potrzeb dziecka i lepiej, żeby rosło razem z nim, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Miejsce, w którym dziecko będzie odrabiać lekcje musi być odpowiednio przygotowane. Warto zadbać o wyprofilowane krzesło biurowe, ale też o odpowiednie oświetlenie przy biurku. Najlepiej, jeśli będzie ono naturalne, czyli pochodzące z okna. Wtedy dziecku mniej będą męczyły się oczy.

Miejsce na zabawę

W każdym pokoju dziecięcym musi znaleźć się miejsce na zabawę. Musimy wziąć pod uwagę, że do naszego dziecka będą przychodzić koledzy i muszą mieć gdzie się bawić. Taka sfera zabawy musi być komfortowo wyposażona. Najlepiej, żeby dzieci mogły siedzieć na dywanie, żeby miały w tym miejscu np. stolik, na którym będą mogły układać puzzle czy grać w planszówki.,/p>

Warto też pomyśleć o pudełkach dekoracyjnych, które pomieszczą zabawki i ułatwią utrzymanie porządku. Najważniejsze, żeby takie miejsce było wygodne i umożliwiało dzieciom komfortowe spędzanie wolnego czasu.