Jak zaplanować płeć dziecka?

autor Kamila Kucharczyk
146 x czytano

Choć każdy rodzic chce przede wszystkim, aby jego dziecko było zdrowe, w skrytości ducha liczy na to, że urodzi się chłopiec lub dziewczynka. Co prawda do niedawna jeszcze twierdzono, że nie można mieć wpływu na to, jaka będzie płeć dziecka, obecnie istnieją potwierdzone naukowo metody, które pomagają wpłynąć na świadome poczęcie córki lub syna.

Co decyduje o płci dziecka?

Na początku trzeba zrobić sobie małą powtórkę z biologii, a dokładniej z genetyki. Należy wiedzieć, że komórki rozrodcze kobiet (komórka jajowa) oraz mężczyzn (plemniki) zawierają parę chromosomów – X oraz Y.

Komórka jajowa zawsze zawsze ma dwa chromosomy XX, natomiast plemniki posiadają parę XY, przy czym w obu przypadkach tylko jeden z tych chromosomów odpowiedzialny jest za płeć dziecka.

przeczytaj także:  Od czego zależy płeć dziecka?

Dlatego, jeśli z komórką jajową połączy się plemnik z chromosomem X, urodzi się dziewczynka. A gdy „zwycięży” plemnik Y – możesz spodziewać się synka.

Plemniki i komórka jajowa

Mogłoby się wydawać, że kwestią przypadku jest, który plemnik doprowadzi do zapłodnienia. Jednak istnieją metody, które pozwalają tym „manipulować”. Dlatego sprawdź trzy najskuteczniejsze sposoby na planowanie płci dziecka.

Metoda Selekcji Naturalnej Płci – Selnsas

Metodę tę opracował dr Patrick Schoun, który stwierdził, że komórka jajowa może być naładowana dodatnio lub ujemnie i w zależności od tego przyciągać innego rodzaju plemniki. Według tej teorii, plemniki również posiadają odmienny potencjał elektryczny – z chromosomem X są dodatnie, natomiast z chromosomem Y – ujemne.

Cała trudność w tej metodzie polega na tym, że komórka jajowa zmienia swój ładunek elektryczny, dlatego trzeba opracować kalendarz cyklów polaryzacji. Aby jednak go stworzyć, konieczne jest przeprowadzenie różnych badań przez specjalistę. Dlatego ta metoda jest kosztowna i póki co jeszcze rzadko spotykana w Polsce.

przeczytaj także:  Pierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu – jak rozpoznać, że jesteś w ciąży?

Metoda owulacyjna

Ta metoda opiera się na założeniu, że plemniki męski są szybkie, lecz żyją krótko, natomiast żeńskie są wolniejsze, lecz za to bardziej wytrzymałe.

Najważniejsze jest to, aby dokładnie określić moment owulacji – w tym celu najlepiej jest stworzyć kalendarz płci. Jeśli marzysz o dziewczynce, należałoby współżyć ok. 40 godz. przed owulacją, natomiast, gdy chcesz mieć chłopczyka, to w szczytowym jej momencie.

I w zależności od tego, jaką płeć chcesz zaplanować, zaleca się wstrzemięźliwość przed lub po odbytym stosunku.

Dieta wpływająca na płeć dziecka

Zakłada się także, że to co jemy, może wpłynąć na to, który plemnik „zwycięży”. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmiana diety powinna nastąpić na co najmniej pół roku przed poczęciem.

przeczytaj także:  Jak obliczyć dni płodne?

Gdy chcesz urodzić dziewczynkę, zwróć uwagę na produkty bogate w wapń i magnez. Natomiast zwiększysz swoje szanse na chłopca, gdy w Twoim codziennym jadłospisie pojawią się potrawy zawierające dużą ilość sodu oraz potasu.

Choć każda z tych metod wykazuję dużą skuteczność potwierdzoną badaniami, nigdy nie da Ci pewności co do tego, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopiec. Możesz próbować zaplanować płeć, jednak niech nie będzie to dla Ciebie najważniejsze i nie daj się zwariować na punkcie tego .

podobne tematycznie

zostaw komentarz