Kawiarnia dla mam z dziećmi – kawa na spokojnie, spotkania z matkami, zabawa, animacja!

autor Darek Halejcio
543 x czytano

Młode matki borykają się z wieloma problemami. Niektóre z nich starają się jednak rozwiązać je samodzielnie. Coraz popularniejsze stają się kawiarnie i klubokawiarnie, które mamy otwierają dla innych mam. Odwiedzając takie miejsca, z całą pewnością spędzicie świetnie czas bez wyrzutów sumienia. Na czym polega sekret takich miejsc i dlaczego warto tam chodzić? Dowiecie się wszystkiego z poniższego tekstu.

1. Pozwól sobie na chwilę odpoczynku

Bycie matką, to jak zajęcie na kilka etatów. Praca, dom, dziecko – jeśli problemy piętrzą się jak sterta prania w łazience, to najwyższy czas na to, by w końcu odpocząć i pozwolić sobie na chwilę dla siebie. Ale jak to zrobić? Dziecko to przecież obowiązek. Odpowiedzią jest zabranie dziecka razem ze sobą do kawiarni, ale nie do takiej zwykłej. Specjalne kawiarnie dla mam z dziećmi to wspaniała okazja do tego, by naszym maluchem zajęli się specjaliści. My w tym czasie możemy napić się wyśmienitej kawy, zjeść ciastko i poplotkować jak kiedyś. Taki odpoczynek Ci się należy.

przeczytaj także:  Ospa wietrzna - domowe sposoby na złagodzenie swędzenia

kobieta kawiarnia usmiech

2. Poznaj matki z Twojej okolicy

Słyszałyście o tym, że matki zamykają się w czterech ścianach i odcinają się od świata? Oczywiście, że słyszałyście, a być może nawet przez to właśnie przechodzicie. W kawiarniach dla mam znajdziecie kobiety, które mają podobne problemy i zainteresowania, co Wy. Warto je poznać, zacząć razem wychodzić i pomagać sobie nawzajem. Być może Wasze dzieci pójdą do tego samego przedszkola, a nowa koleżanka będzie mogła je czasem odebrać? Korzyści jest naprawdę wiele.

3. Wybierz zajęcia dla swojego dziecka

W kawiarniach, które są przyjazne dla mam z dziećmi zabawa trwa na całego także dla samych maluszków. Wykwalifikowani specjaliści mają zawsze masę pomysłów na to, w jaki sposób rozbawić Wasze dziecko i wspomóc rozwój jego umiejętności manualnych. W wielu miejscach oferowane są również specjalne masaże dla niemowląt. Warto więc zainteresować się tym, co możemy wybrać dla naszego dziecka. Niektóre propozycje są naprawdę interesujące.

przeczytaj także:  Mąż w kuchni, czyli katastrofa murowana

4. Poszukaj kawiarni w swojej okolicy

Pewnie wydaje Wam się, że takie miejsca znajdują się tyko w największych polskich miastach. Kilka lat temu rzeczywiści tak było. Zaczęło się od klubokawiarni Mama Mia w Warszawie, jednak pomysł szybko został podchwycony i teraz w wielu miejscach można znaleźć kawiarnie dla dzieci i mam. Warto więc poszukać czegoś podobnego w swojej okolicy. Jeśli nie znajdziecie, to może warto założyć kawiarnię dla mam samodzielnie? A co z kawiarniami dla ojców z dziećmi? Czy to również pomysł na dobry biznes? Być może ojcowie też mogą wybierać się do takich kawiarni, by budować silniejsze więzi rodzinne.

podobne tematycznie

8 komentarzy

Agata 17 sierpnia 2016 - 10:39

Świetnie, że pojawiają się takie miejsca przyjazne mamom i dzieciom. Większość restauratorów powinna brać z nich przykład. Szczególnie, że ostatnio dużo w mediach mówi się o tym, że kobiety z takimi maluszkami nie są mile widziane w knajpkach.

odpowiedz
Lusia 21 sierpnia 2016 - 12:21

Nie miałam pojęcia o tym, że takie miejsca w ogóle istnieją i jest to dla mnie zupełna nowość. Będę musiała poszukać takich kawiarni w swojej okolicy i przekonać się, czy rzeczywiście są.

odpowiedz
Ania 23 sierpnia 2016 - 08:13

Bardzo dobrze, że istnieją takie miejsca łączące przyjemne z pożytecznym. Każda kobieta, będąca jednocześnie matką, potrzebuje wybrać się na kawę ze znajomymi ale nie zawsze może sobie na to pozwolić bo nie ma z kim zostawić dziecka. A tak, to jest to dla takich kobiet ogromna dogodność, gdyż mogą mieć czas dla siebie, a ich dzieci nie będą się nudzić.

odpowiedz
Anka 23 sierpnia 2016 - 12:05

Kapitalna inicjatywa, ale w mojej okolicy jakoś nie rzuciło mi się w oczy coś takiego. Może trzeba trochę poczekać, zanim ta moda tu dotrze.

odpowiedz
Madras 24 sierpnia 2016 - 19:39

Pomysł na biznes?…pierwsza klasa. Latem z dzieckiem nie ma problemu, bo spacer w parku, zoo itp. Jesienią już wiem gdzie pójdziemy, ciepło, przytulnie i wymiana poglądów i informacji, Czytaj ploteczki, szczerość to moja dewiza hehehe…Do zobaczenia w cafe-mama, mój znak rozpoznawczy to kwiat we włosach :)

odpowiedz
Magda 29 sierpnia 2016 - 20:24

Takie kawiarnie dla mam z dziećmi to fajny biznes, ale nie tylko. Mamy potrzebują takich miejsc, gdzie będą mogły wymienić się doświadczeniami. No i dzieci będą mogły poznać rówieśników ;)

odpowiedz
Agnieszka Organizerka 12 września 2016 - 09:45

A co byście powiedziały na miejsce, gdzie zostawiacie dziecko pod opieką a same możecie skorzystać z usług kosmetycznych lub fryzjerskich zaraz za ścianą. Korzystałybyście, gdyby trzeba było zapłacić za ta opiekę jakieś 5-10 zł?

odpowiedz
Zapracowana Mama 18 października 2016 - 12:39

5-10 zł to za jedną godzinę?
Jesli tak, to kwota bardzo ok :)

odpowiedz

zostaw komentarz