Drewniany domek dla dzieci w Twoim ogródku!

autor Darek Halejcio
204 x czytano

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Najmłodsi potrafią we własnym ogródku stworzyć statek piratów lub sklep w kilka sekund. Rodzice mogą jednak tę zabawę uczynić jeszcze ciekawszą, budując bezpieczny drewniany domek, który w trakcie wiosny i lata stanie się ulubionym miejscem dla ich podopiecznych. Czy warto inwestować w takie drewniane budowle? Na co zwrócić uwagę przy ich planowaniu? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu.

1. Zabawa pod kontrolą rodziców

W przypadku naszych dzieci liczy się nie tylko zabawa, ale także ich bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych, którzy w wyjątkowy sposób narażeni są na wszelkiego rodzaju urazy. Rozrywka pod czujnym okiem rodzica w ogródku to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą dać dzieciom maksymalną swobodę w zabawie przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Drewniany domek dla dzieci wykona dużo wyspecjalizowanych firm np. Drewnolandia (http://drewnolandia.pl/), które jednocześnie zadbają o to, by wszystkie wykorzystane materiały były dopasowane do wieku dzieci. Wybierając odpowiednią firmę, mamy znacznie większą pewność, że naszemu dziecku nic się nie stanie w trakcie niesamowitej zabawy w ogrodzie.

drewniany-domek-ogrod

2. Rozwój wyobraźni i umiejętności manualnych

Drewniany domek w naszym ogrodzie ma więcej zalet niż z początku mogłoby się spodziewać. O rozwoju wyobraźni już wspomnieliśmy. To niezwykle istotne, ponieważ dobrze zaprojektowany domek umożliwia odgrywanie różnych teatralnych scenek. Jednego dnia może być siedzibą jaskiniowców, by następnego zamienić się w rakietę kosmiczną, która leci w kierunku Marsa. W trakcie takich zabaw dzieci rozwijają także swoje umiejętności społeczne i uczą się współpracy.

Zabawa sprzyja także odpowiedniemu rozwojowi umiejętności manualnych maluchów. Służą temu drabinki i zjeżdżalnie. Oczywiście obecność rodziców jest w takich sytuacjach niezbędna, jednak warto pozwolić dzieciom na to, by samodzielnie radziły sobie z napotkanymi przeszkodami.

3. Jak dbać o bezpieczeństwo dzieci?

Jedną z podstawowych kwestii jest oczywiści wybranie firmy, która posiada niezbędne certyfikaty. Drewno musi być odpowiednie wygładzone, by dzieci nie poraniły sobie dłoni. Ważne jest również zastosowanie ekologicznego impregnatu, który nie przyczyni się do powstania alergii. Nie możemy również zapominać o dobrze dopasowanym podłożu. Beton lub żwir na pewno nie sprawdzą się w przypadku domku dla dzieci. Znacznie lepsze okażą się oczywiście materiały, oferujące większą amortyzację. Często wykorzystywane są specjalne gumy, które ochronią dzieci przed urazem w razie upadku. Popularnym rozwiązaniem jest również wypielęgnowany trawnik.

plac zabaw huśtawka zjeżdżalnia

4. Dopasowanie drewnianego domku do własnych potrzeb

Wiele firm oferuje dopasowanie ostatecznego kształtu domku do naszych wymagań. Często dodawane są zjeżdżalnie, drabinki i piaskownice. Najczęściej ogranicza nas jedynie wyobraźnia i bezpieczeństwo dzieci. Warto więc przemyśleć to, jak powinien wyglądać nazs drewniany domek ogrodowy, by sprawił dzieciom radość i nie narażał ich na żadne niebezpieczeństwo.

podobne tematycznie

6 komentarzy

lojalna_Jola 23 sierpnia 2016 - 12:08

Ho, ho, na pierwszym zdjęciu to chata jak się patrzy. Niewiele gorsze od prawdziwego domu :)

odpowiedz
Elka 24 sierpnia 2016 - 06:11

Zawsze byłam zwolenniczką tych plastikowych – bezpieczne dla dziecka, no i można je złożyć na zimę i schować w garażu. Ostatnio byliśmy na działce u znajomych, którzy mają dwójkę dzieci (6 i 7 lat). Okazało się, że postawili im drewniany plac i jest ge-nial-ny! Mają wysokie domek z piaskownicą pod spodem, zjeżdżalnię i dwie huśtawki.

odpowiedz
obioba 24 sierpnia 2016 - 19:46

Jako młody chłopach miałem domek na drzewie z desek i worków po nawozach, a tutaj takie budowle. Jestem zwolennikiem prezentów praktycznych, to jest doskonały prezent dla naszych pociech i dzieci sąsiadów. Domek na lata i prezent na lata.
To co podoba mi sie najbardziej to estetyka i bezpieczeństwo, dobrze że minęły czasy bujaczek z prętów stalowych, pomalowanych na olejno :)
Nasze dzieci chcą zamieszkać w domku, a co bawi wasze pociechy?

odpowiedz
Ala 26 sierpnia 2016 - 07:37

Taki domek można też zrobić samemu. Sama kiedyś oglądałam tutoriale na YouTube, ale jakoś tak szybko ten temat ucichł… Niektórzy faceci zanim się za coś zabiorą, to całe lato mija. Wtedy gotowy domek to najszybsze i najlepsze rozwiązanie.

odpowiedz
Janina 26 sierpnia 2016 - 12:57

Moja córka może bawić się w takim domku cały dzień. Najlepiej jak ma zjeżdżalnie – wtedy to już niczego więcej nie potrzeba.

odpowiedz
Daga 29 sierpnia 2016 - 20:32

Wow! Takie domki naprawdę nieźle wyglądają. Jak prawdziwe, tylko w zminimalizowanej wersji… ;) Ciekawe ile kosztują.

odpowiedz

zostaw komentarz