Usuwanie zmarszczek – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

autor Ala Bart
109 x czytano

Zabiegi mające na celu poprawienie naszego wyglądu są coraz popularniejsze. Z roku na rok korzysta z nich większa ilość osób. Jak przygotować się do zabiegu usuwania zmarszczek? O czym warto wiedzieć, kiedy już zdecydujemy się na wypełnienie bruzd mimicznych kwasem hialuronowym?

Dlaczego powstają zmarszczki?

Zmarszczki na naszej twarzy powstają na skutek starzenia się skóry. Mięśnie poruszające twarzą rozluźniają się i zaciskają, zmuszając skórę do nieustannej pracy. Z czasem, gdy cera staje się mniej sprężysta i zdolna do rozciągnięcia, bruzdy mimiczne pozostawiają trwałe ślady na naszej twarzy nawet wtedy, gdy mięsień jest rozluźniony. Wiotczenie skóry i utrata tkanki podskórnej sprawiają, że zmarszczki utrwalają się i stają się coraz głębsze.

Piękne kobiety i świeczki w gabinecie kosmetycznym

Kwas hialuronowy – naturalny wypełniacz

Aby przeciwdziałać procesom starzenia stosuje się zabiegi wypełniania zmarszczek. Do zabiegu służy kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Dzięki jego iniekcji skóra odzyskuje dawną sprężystość i gładkość. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, którą wypełnia wiążąc cząsteczki wody. Dodatkowo stymuluje on produkcję włókien kolagenowych, co w efekcie sprawia, że nasza skóra uzyskuje młody wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wypełniania, czyli iniekcji kwasu hialuronowego stosuje się na zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie. Wykonuje się go przy pomocy cienkiej igły, którą wprowadza się kwas pod skórę. Zazwyczaj robi się kilka małych nakłuć wzdłuż całej bruzdy. W ten sposób zmarszczka na całej długości zostaje wypełniona i wyrównana.

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ wcześniej stosuje się krem znieczulający lub dodatkowe silniejsze znieczulenie. Należy poinformować lekarza o ewentualnych alergiach i uczuleniach na składniki preparatów znieczulających.

Efekty zabiegu

Oczekiwany rezultat zabiegu nie jest widoczny tuż po wypełnieniu zmarszczek. Ponieważ kwas hialuronowy, który znajdzie się pod skórą musi zawiązać cząsteczki wody, ostateczny efekt można ocenić dopiero po upływie 3-4 tygodni po zabiegu. Jeśli zmarszczki są głębokie i wynik nie jest satysfakcjonujący, można zdecydować o powtórzeniu zabiegu. Podwójna iniekcja kwasu hialuronowego pozwala na wypełnienie nawet głębokich zmarszczek i odmłodzenie wyglądy skóry. Warto także pamiętać, że kwas jest naturalnym składnikiem cery, więc skóra nadal marszczy się i nasza mimika zostaje zachowana. Wygładzenie i zagęszczenie się skóry jest widoczne najbardziej podczas rozluźnienia mięśni.

Źródło informacji:

MedEstetis.pl

podobne tematycznie

zostaw komentarz