Jak zwalczyć podrażnienia na twarzy?

autor Ala Bart
107 x czytano

Rumień, pieczenie i swędzenie to typowe objawy podrażnienia na twarzy. Jak załagodzić zaognioną skórę?

Podrażniona skóra twarzy

Problem podrażnionej skóry twarzy najczęściej pojawia się u osób ze skórą suchą o wysokim stopniu wrażliwości lub skórą odwodnioną. Oznacza to, że może dotknąć każdego, ponieważ skórą odwodnioną może stać się każdy typ skóry jako wynik wpływu niekorzystnych warunków zewnętrznych, w tym głównie odwodnienia organizmu i niewłaściwej pielęgnacji opierającej się na stosowaniu wysuszających środków pielęgnacyjnych i ubogiej w substancje nawilżające.

Kobieta z gładką i zadbaną skórą

Podrażnienia na twarzy objawiają się swędzeniem, uczuciem zaognionej skóry, a nawet bolącymi pęknięciami. Ponieważ wraz z nimi następuje naruszenie powłoki płaszcza wodno-lipidowego, podrażnienia sprzyjają tworzeniu się wolnych rodników oraz degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. W rezultacie – przyspieszają procesy starzenia się skóry.

Zaczerwienienia na twarzy

Podrażnienia charakteryzują się również zaczerwienieniem na twarzy. Dzieje się tak dlatego, że na powierzchni skóry dochodzi do poszerzenia i zwiększenia przepustowości naczyń krwionośnych – żyłek, tętniczek i naczyń włosowatych. Zaczerwienienia na twarzy najczęściej pojawiają się na policzkach, nosie. Jeśli utrzymują się przez dłuższy czas, pomimo stosowania właściwej pielęgnacji dedykowanej skórze podrażnionej, niezbędna jest wizyta u lekarza dermatologa, gdyż mogą sygnalizować choroby skóry – trądzik różowaty, toczeń rumieniowaty bądź alergie.

Podrażnienia po goleniu

Gładka, nieskazitelna skóra po goleniu to klasyka elegancji. Niestety, podrażnienia na twarzy czy nawet zacięcia to problem wielu mężczyzn. Najlepszym sposobem na jego złagodzenie jest właściwa pielęgnacja i wdrożenie w życie pewnych nawyków. Podstawą jest wyeliminowanie tradycyjnego mydła na rzecz pianek i żeli do golenia, które – dzięki zawartości substancji o właściwościach kojących i łagodzących, takich jak alantoina i panthenol – zmiękczają zarost przed zabiegiem.

Bezpośrednio po czynności warto przetrzeć twarz środkiem skutecznie łagodzącym podrażnienia po goleniu, np. płynem micelarnym Pureté Thermale Vichy. Więcej na jego temat przeczytasz na blogu (http://www.vichy.pl/blog/masz-podraznienia-po-goleniu-zobacz-jak-ukoic-podrazniona-skore/vmag60847.aspx). Jeśli pomimo stosowania właściwiej pielęgnacji podrażniona skóra po goleniu jest wciąż powracającym problemem, warto udać się do lekarza dermatologa, ponieważ objawy być wynikiem nawrotowego zapalenia mieszków włosowych.

Jakie kosmetyki na podrażnienia na twarzy?

Cera wrażliwa na czynniki zewnętrzne wymaga specjalnego traktowania. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny być starannie dobrane, przeznaczone do cery z tendencją do podrażnień. Powinny być hipoalergiczne, wolne od substancji zapachowych i sztucznych barwinków, parabenów i konserwantów.

Polecanym produktem do cery wrażliwej, objawiającej się uciążliwym pieczeniem twarzy i zaognioną skórą, jest płyn micelarny Pureté Thermale Vichy, który łączy właściwości klasycznego płynu do demakijażu, mleczka i toniku. Innowacyjna formuła, która oczyszcza, usuwa makijaż i łagodzi podrażnienia. Zapewnia skórze optymalne odświeżenie.

Pureté Thermale Vichy

Pureté Thermale marki Vichy to łagodny płyn micelarny 3w1 dla skóry wrażliwej. Został stworzony z myślą o tych osobach, które brykają się z problemem podrażnionej skóry twarzy, aby wspomóc codzienną pielęgnację. Formuła hipoalergiczna wolna jest od parabenów. Płyn zawiera Wodę Termalną z Vichy, która dzięki zawartości 15 minerałów słynie z działania wspierającego prawidłowe funkcjonowanie skóry.

podobne tematycznie

zostaw komentarz