Jak dorobić w domu? Dodatkowe zajęcie w systemie home office

autor Ela Osowska
68 x czytano

Domowy budżet zaczął się kurczyć, a Ty mimo stałego zatrudnienia myślisz jeszcze o jakimś zajęciu? A gdybyś tak zdecydowała się na dorabianie w systemie home office? Podpowiadamy na czym polega taka praca i jaki jej rodzaj wybrać.

Samokontrola i przygotowanie

Decydując się na dodatkową pracę w systemie home office, inaczej mówiąc na pracę zdalną, jesteś zobowiązana do narzucenia sobie samodyscypliny. Nie jest to więc zajęcie dla każdego, tylko dla osób, które do wyznaczonych sobie celów dążą bardzo sumiennie i rygorystycznie. Musisz też liczyć się z faktem, że dorabiając (a przynajmniej wykonując niektóre zajęcia) w domu powinnaś posiadać odpowiedni sprzęt – komputer, drukarkę i skaner.

Nie łudź się także, że zajęcie w systemie home office nie wymaga kontroli – pracodawca na bieżąco będzie monitorował to, co robisz. Nie martw się faktem, że pracując w takim systemie nie masz kawałka etatu – dodatkowe zajęcie zdalne możesz wykonywać na umowie o dzieło bądź zlecenie. Dodatkowa praca w domu ma wiele plusów – wykonujesz ją w godzinach, które Ci odpowiadają i w tempie, które sobie narzucisz.

Notesy i zeszyty rozrzucone na stole

Wygodne życie korepetytorki

Jeśli jesteś dobra z jakiegoś przedmiotu lub języka obcego, możesz śmiało zacząć udzielać korepetycji. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę ale „douczając” dzieci czy młodzież w domu można dobrze zarobić. Najwięcej chętnych osób przyciągniesz z pewnością dając ogłoszenie na 2 miesiące przed maturą. Wtedy rodzice chętniej wydaja pieniądze na dodatkowe douczanie swoich pociech. Wystarczy, że będziesz pracowała przez 2 godziny kilka razy w tygodniu, a znacząco wzmocnisz swój domowy budżet.

Swoboda twórcy tekstów

Praktycznie najbardziej popularnym sposobem na „dorobienie sobie” bez wychodzenia z domu jest pisanie tekstów dla firm. Zajęcie to wymaga dobrego stylu i umiejętności poruszania się po Internecie. Możesz również swoje teksty zacząć sprzedawać na giełdzie SEO.

Stawki oferowane twórcom tekstów są całkiem wysokie, więc jeśli jesteś osobą, która ma dobry styl pisania, jesteś kreatywna i działasz szybko, możesz sporo zarobić. Pisanie tekstów jest zajęciem, którego możesz się podjąć o każdej porze dnia (najlepiej, kiedy dzieci już śpią), możesz także sama ustalić swoje tempo pracy.

Mały biznes w Twoich rękach

Jeśli dobrze czujesz się w kuchni, pieczesz wyśmienite ciasta lub jesteś uzdolniona manualnie i robisz piękną biżuterię, możesz zacząć sprzedawać swoje wyroby. Wystarczy, że będziesz robiła w wolnej chwili coś, co świetnie Ci wychodzi, a na pewno własny mały biznes Ci się opłaci.

Metalowa bransoletka w kwiaty

Popołudniowa blogerka

Prowadzenie własnego bloga jest zajęciem związanym z działalnością w Internecie. Jest to sposób zarabiania dość ryzykowny, niektóre osoby jednak całkiem dodrze finansowo na tym wychodzą. Decydując się na tego rodzaju dorabianie licz się z koniecznością poznania odpowiednich narzędzi rządzących internetem i wyszukiwarkami. Prowadzenie bloga jest zajęciem bardzo czasochłonnym i nie dającym gwarancji na pewny zysk. Jeśli jednak chcesz do tej kwestii podejść hobbystycznie, nic nie stoi na przeszkodzie.

Istnieje wiele możliwości, aby sobie dorobić bez wychodzenia z domu. Oprócz jedynego minusu jakim jest poświęcenie wolnego czasu, praca w systemie home office ma tak naprawdę wiele zalet. Przy systematyczności, zachowaniu dyscypliny i samozaparcia możesz zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze, a z czasem nawet zdecydować się na prowadzenie własnej działalności.

podobne tematycznie

1 komentarz

Monia 16 września 2016 - 09:27

Chyba najwygodniej dorobić na copywrittingu. Nie trzeba wychodzić z domu, godziny pracy są elastyczne, więc można zająć się dzieckiem. Najczęściej terminy też tak nie gonią. No ale nie każdy potrafi pisac.

odpowiedz

zostaw komentarz