Jak dorobić w domu? Dodatkowe zajęcie w systemie home office

autor Ela Osowska
309 x czytano

Domowy budżet zaczął się kurczyć, a Ty mimo stałego zatrudnienia myślisz jeszcze o jakimś zajęciu? A gdybyś tak zdecydowała się na dorabianie w systemie home office? Na czym polega taka praca i jak można zarabiać z domu? Poznaj nasze propozycje.

Jak przygotować się do pracy w domu?

Decydując się na dodatkową pracę w systemie home office, inaczej mówiąc na pracę zdalną, jesteś zobowiązana do narzucenia sobie samodyscypliny. Musisz też liczyć się z faktem, że dorabiając (a przynajmniej wykonując niektóre zajęcia) w domu powinnaś posiadać odpowiedni sprzęt.

Nie łudź się także, że zajęcie w systemie home office nie wymaga kontroli – pracodawca na bieżąco będzie monitorował to, co robisz. Nie musisz się martwić faktem, że pracując w takim systemie nie masz etatu – zadania możesz wykonywać na umowie o dzieło bądź zlecenie. Dodatkowa praca w domu ma wiele plusów – wykonujesz ją w godzinach, które Ci odpowiadają i w tempie, które sobie narzucisz.

Notesy i zeszyty rozrzucone na stole

Wygodne życie korepetytorki

Jeśli jesteś dobra z jakiegoś przedmiotu lub języka obcego, możesz śmiało zacząć udzielać korepetycji. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale douczając dzieci czy młodzież w domu można dobrze zarobić. Najwięcej chętnych osób przyciągniesz z pewnością, dając ogłoszenie na 2 miesiące przed maturą. Wtedy rodzice chętniej wydają pieniądze na dodatkowe douczanie swoich pociech. Wystarczy, że będziesz pracowała przez 2 godziny kilka razy w tygodniu, a znacząco wzmocnisz swój domowy budżet.

Swoboda twórcy tekstów

Praktycznie najbardziej popularnym sposobem na dorobienie sobie bez wychodzenia z domu jest pisanie tekstów dla firm. Zajęcie to wymaga dobrego stylu i umiejętności poruszania się po Internecie. Możesz również swoje teksty zacząć sprzedawać na giełdzie SEO.

Stawki oferowane twórcom tekstów są całkiem wysokie, więc jeśli jesteś osobą, która ma dobry styl pisania, jesteś kreatywna i działasz szybko, możesz sporo zarobić. Pisanie tekstów jest zajęciem, którego możesz się podjąć o każdej porze dnia (najlepiej, kiedy dzieci już śpią), możesz także sama ustalić swoje tempo pracy.

Mały biznes w Twoich rękach

Jeśli dobrze czujesz się w kuchni, pieczesz wyśmienite ciasta lub jesteś uzdolniona manualnie i robisz piękną biżuterię, możesz zacząć sprzedawać swoje wyroby. Wystarczy, że będziesz robiła w wolnej chwili coś, co świetnie Ci wychodzi, a na pewno własny mały biznes Ci się opłaci.

Metalowa bransoletka w kwiaty

Popołudniowa blogerka

Prowadzenie własnego bloga jest kolejnym sposobem na dodatkową pracę w domu. Niektóre osoby jednak całkiem dodrze finansowo na tym wychodzą. Decydując się na tego rodzaju dorabianie, musisz liczyć się z koniecznością poznania odpowiednich narzędzi, które pozwolą Ci zbudować rozpoznawalność w internecie. Prowadzenie bloga jest zajęciem bardzo czasochłonnym i nie daje gwarancji na pewny zysk. Jeśli jednak chcesz do tej kwestii podejść hobbystycznie, nic nie stoi na przeszkodzie.

Istnieje wiele możliwości, aby sobie dorobić bez wychodzenia z domu. Naszym zdaniem praca w systemie home office ma naprawdę wiele zalet i często pozwala realizować własne pasje. Przy systematyczności, zachowaniu dyscypliny i samozaparcia możesz zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze, a z czasem nawet zdecydować się na prowadzenie własnej działalności. Jaka jeszcze pracę da się wykonywać z domu? Podziel się swoimi propozycjami pod artykułem.

podobne tematycznie

1 komentarz

Monia 16 września 2016 - 09:27

Chyba najwygodniej dorobić na copywrittingu. Nie trzeba wychodzić z domu, godziny pracy są elastyczne, więc można zająć się dzieckiem. Najczęściej terminy też tak nie gonią. No ale nie każdy potrafi pisac.

odpowiedz

zostaw komentarz