Mama szuka pracy: przeczytaj nasze porady i odnieś sukces!

autor Franciszka Uszok
122 x czytano

strong>Bycie mamą nie jest równoznaczne z wyłączeniem się z jakiegokolwiek życia zawodowego. Nie wszystkie panie mają przecież ochotę na to, aby całe życie spędzić z pieluchą w jednej ręce i zupką rozsmarowaną po całej twarzy. Aby zachować zdrowe zmysły trzeba sobie pozwolić na nieustanny rozwój, dzięki któremu za parędziesiąt lat kobieta będzie zadowolona z samej siebie, a jej dzieci będą dumne z tak mądrej i ogarniętej życiowo rodzicielki.

Istnieje na to takie ładne pojęcie jak work-life balance, oznaczające koncepcję zarządzania czasem, która ma na celu odnalezienie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Jak jednak znaleźć zajęcie naszych marzeń, kiedy w domu mamy małe pociechy, które wcale nam tego nie ułatwiają? Zastosuj się do naszych porad i z pewnością stanie się to o wiele łatwiejsze. W podziękowaniu możesz nam odpalić trochę kasy z pierwszej wypłaty!

kobieta rozmawia przez telefon

Upewnij się, że masz z kim zostawić dzieci

Byłby klops gdybyś dostała konkretną propozycję z perspektywą całkiem niezłych zarobków i musiała odmówić. Zanim zaczniesz jeszcze aplikować na wszelakie oferty, zorientuj się lepiej co możesz zrobić z brzdącami.. Przedszkola, żłobki, babcie, prywatne opiekunki – możliwości jest dzisiaj wiele, przeanalizuj więc dobrze każdą z nich i podejmij decyzję.

Zastanów się nad tym, jaka praca Cię interesuje

Chcesz robić coś związanego z Twoim wykształceniem? A może już od dawna planowałaś zmienić branżę? Warto to przemyśleć, abyś potem nie musiała narzekać na to co robisz, bo niezadowolona i gburowata mama, będzie koszmarnym przekleństwem dla całej rodziny. Wiesz zapewne, że o wiele milej jest wstawać rano z uśmiechem i spędzać te parę godzin w biurze bez żadnego przymusu.

Przy okazji ustal zawczasu, czy możesz pozwolić sobie na cały etat, czy tylko na jego część. Dzięki temu unikniesz wielu nieporozumień na rozmowach kwalifikacyjnych.

Stwórz wystrzałowe CV i zadbaj o autoprezentację

I mówię to zupełnie serio. Standardowe CV powoli staje się przeżytkiem. Dzisiejsze życiorysy, ubrane są w coraz atrakcyjniejsze formy graficzne, tak aby pracodawca właśnie na nas zwrócił uwagę.

Zastanów się nad swoimi słabymi oraz mocnymi stronami. To pytanie często pada na interview, a tymczasem wiele osób ma problem z odpowiedzią. Pomyśl, który szef chciałby zatrudniać pracownika, który tak naprawdę nie zna siebie?

Wygląd na tip-top

Wierzę, że jako mama z pewnością nie wyglądasz na co dzień, jak jedna z supermodelek z okładki czasopisma o modzie. Nic w tym złego, nie da się wszystkiego ogarnąć na sto procent, nawet jeżeli Twoja doba ma taką samą ilość godzin, jak doba Beyoncé.

Zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, zrób sobie samej dobrze i sprezentuj wizytę u fryzjera, kosmetyczki oraz ładną sukienkę lub garsonkę. Wiesz, niby powinno się patrzeć na wnętrze, ale do niego przez pierwszych kilka sekund znajomości, Twój potencjalny pracodawca zaglądać nie będzie. Nie na darmo istnieje przecież powiedzenie ’Jak Cię widzą, tak Cię piszą’.

podobne tematycznie

1 komentarz

lucysia 19 września 2016 - 12:49

Szukanie pracy przez mamę wygląda tak samo, jak w każdym innym przypadku. Tylko faktycznie trzeba przemyśleć dobrze kwestię pozostawiania dziecka pod czyjąś opieką. Nawet jak będzie chodzić do żłobka/przedszkola to trzeba mieć plan b w postaci babci/ciotki czy zaufanej niani.

odpowiedz

zostaw komentarz